BreakDance FORUM

Forum Break Dance & Hip Hop


#1 2009-02-21 02:10:34

Break_Man

http://img21.imageshack.us/img21/9969/beznazwyjn6.png

13607805
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 987

Lekcja 2 : Foundations

Co to są "Foundations"?



Na samym początku należy wyjaśnić, co pod sformułowaniem, foundations się kryje, ponieważ wiem, że dla wielu osób ten termin jest niezwykle enigmatyczny, a przez wielu nad interpretowany, przez co konkluzja związana z prawidłowym ich rozumieniem bywa błędna. Dlatego chcę wyjaśnić co tak naprawdę kryje w sobie słowo FOUNDATIONS

Foundations to przede wszystkim podejście do tańca. To sposób, w jaki traktujemy bboying. To ustawienie bboying'u na odpowiednim szczeblu hierarchii wartości ważnych rzeczy w życiu bboya.(Tutaj odsyłam wszystkich zainteresowanych do mojej poprzedniej lekcji nr 1 gdzie szczegółowo można było przeczytać, czym powinien i czym jest bboying dla bboya.)

Foundations to przede wszystkim to, czym dla bboy'a jest muzyka, a powinna być największą inspiracją dla każdego kroku i ruchu na parkiecie, powinna wyzwalać osobowość.

Foundations to przede wszystkim wiedza na temat historii hiphopu oraz wiedza na temat własnych predyspozycji i ułomności.

Należy tutaj przede wszystkim zaznaczyć, że Foundations to nie to samo, co Foundation Moves! Zauważyłem ze wielu ludzi bardzo nadużywa tych dwóch terminów i traktuje je jednakowo, przez co prowadzi to do wielu niejasności w tym temacie. "Foundation Moves" są jedynie jednym z elementów Foundations! Ale o tym w dalszej części Lekcji.

Pozwoliłem sobie przytoczyć zdanie na temat Foundations Księcia Keny'ego Swift'a (dla mnie osobiście jednego z największych autorytetów, jeśli chodzi o bboying)

Z wywiadu przeprowadzonego z nim dla jednego z zagranicznych magazynów hipopowych (Myślę, że podpieranie się tak wielkim człowiekiem jakim jest Ken Swift uwiarygodni tylko to co napisałem powyżej):



Jaka jest twoja definicja foundation?


"Uważam, że foundation składa się niezbędnej [podstawowej] mentalności [wiedzy] połączonej z ruchami z pierwszych lat rozwoju [bboyingu]...
Foundation dla mnie to, była osoba reagująca i tańcząca do piosenki bez wstydu, to ta osoba z flava i ciuchami, taka, ze jak spojrzałeś na nią to wiedziałaś ze jest gotowa [do bitwy]. To postawa, jaka przyjmowałeś, tzn., że jesteś jedyny, który może tańczyć przed innymi na jam'ie i tego się nie boi, jedyny, który robi cos niesamowitego, cos, czego nigdy w życiu przedtem nie widziałeś.... Mentalność jest bardzo ważna dla mnie, ponieważ akceptując te charakterystyczne opisy [foundation moves] do swoich ruchów, to właśnie czyni te ruchy, osobistymi i zajebistymi. Mam na myśli, jeśli pokaże Tobie stary "foundation move" a ty nie przerobisz tego przez twój smak, twoją wyobraźnię, będzie to wyglądało źle. Te ruchy musza być przepuszczone przez twoje ciało. Pamiętasz, te dzieciaki po prostu miały ten smak - "flava", który jest praktycznie nie do przedstawienia i wytłumaczenia, to, dlatego kochałem oglądać jak tańczą. Nie wydaje mi się, aby zastanawiali się zbyt dużo nad tym, po prostu wychodzili z uśmiechem na twarzach, kiedy leciał bit... TO JEST FOUNDATIONS! Pozwolić muzyce ruszać tobą... Pozwolić ruszać!" - Prince Ken Swift (Break Life NY)

Lesson 2
The End


Break Dance jest bogiem, Bańka nałogiem, SixStep podstawą, Bary zabawą

Offline

 

#2 2009-08-24 19:41:09

BoGU

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-08-21
Posty: 1

Re: Lekcja 2 : Foundations

gdzies to juz czytalem.

ps. co tu tak pusto

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bitwawojownikow.pun.pl www.umarlidlaswiata.pun.pl www.cll.pun.pl www.kpoptown.pun.pl www.tibiia20.pun.pl